ЖЕЉКО БЕБЕК ВО ЖИВО ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА!

  Description

  SANJAO SAM NOĆAS DA TE IMAM:
  БЕЗВРЕМЕНСКИОТ ЖЕЉКО БЕБЕК ВО ЖИВО ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА!
  28.03 и 29.03.2020 г.

  Драги наши,

  Ова што го работиме од првиот ден, било, во моментов е и ќе биде задоволство пред сè... до последниот ден!

  Па така, задоволството денес е големо бидејќи легендарниот Жељко Бебек со неговиот бенд ќе ни овозможи во навистина раритетниот простор на Македонската филхармонија, конечно да ги слушнеме во живо безвременските хитови од „Sanjao sam noćas da te nemam“, „Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i šaš“, „Selma“, „Ima neka tajna veza“, „Doživjeti stotu“..., потоа „Oprosti mi što te volim“, „Laku noć, svirači“..., па сѐ до актуелните песни од последниот албум на Бебек “Ono nesto nase” како “Ako volis ovu zenu”, “Ljubav ko iz pjesme” и други, со кој ги наполни буквално сите концертни сали во регионов.

  Да бидеме искрени, во најголемата група на Балканот на сите времиња „Бијело Дугме“, поминаа уште двајца пејачи, ама покрај Горан Бреговиќ, посебен белег на бендот со дури шест албуми даде токму Жељко Бебек, неприкосновен вокал, којшто ги отпеа најголемите песни на бендот, а и после “Бијело Дугме” успеа да направи многу респектабилна соло кариера.
  Во Македонската филхармонија, сѐ ова ќе биде споено во едно.

  Иако делува неверојатно за толку голем пејач, ова е прв пат во неговата кариера Жељко Бебек заедно со неговиот бенд да настапи соло во Скопје.

  Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 04-ти март во 9 часот наутро во Avalon music & ticket store, продажните места во мрежата на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk по следниве цени и категории:

  CLASSIC SEATS – 1.500 денари
  VIP – 1.990 денари

  Се очекува брз sold out!
  Бидете дел од овој уникатен концерт!

  Авалон Продукција

  Event starts in
  • 00

   Days
  • 00

   Hours
  • 00

   Minutes
  Location Block
  Categories
  mood_bad
 • No comments yet.
 • chat
  Add a review
   keyboard_arrow_up
   Translate »